Moravskoslezský kraj má už 20 Ekoškol, nejvíc v ČR

Nad dalšími čtyřmi školami z Moravskoslezského kraje bude vlát zelená vlajka Zástupci ekotýmů z Wichterlova gymnázia z Ostravy – Poruby a základních škol z Lichnova, Melče a Janovic včera  v reprezentativních prostorách Senátu ČR převzali mezinárodní titul Ekoškola z rukou Petra Daniše, ředitele Sdružení TEREZA a Barbory Pletichové ze společnosti Provident Financial, která je generálním partnerem programu Ekoškola.

Prestižní titul je udělován na dva roky, aktuálně se jím může pochlubit 125 českých škol, z toho dvacet v Moravskoslezském kraji. To je vůbec nejvíc v republice. 16 Ekoškol má Praha, 15 Kraj Vysočina.

Titul Ekoškola mohou získat základní a střední  školy, kde žáci a studenti sami aktivně usilují o minimalizaci dopadu běžného provozu školy na životní prostředí počínaje tříděním odpadu přes úsporné využívání energií a vody až po péči o přírodu v jejím okolí.

V České republice koordinuje aktivity Ekoškoly Sdružení TEREZA. Generálním partnerem je již deset let společnost Provident Financial, která program Ekoškola každoročně podporuje částkou 850 tisíc korun.

„Program Ekoškola podporujeme už deset let. Jako největší přínos vnímáme to, že usiluje o systematické ekologické vzdělávání dětí, navíc zábavnou a nenásilnou formou. Řešení aktuálních ekologických problémů totiž závisí jak na nás, tak i na příštích generacích a proto je potřeba vzbuzovat zájem o tato témata již v dětství,“ řekl generální ředitel Providentu Russell Johnsen.

Do programu Ekoškola je zapojeno bezmála 10 milionů studentů a učitelů z 32 156 škol z celého světa. Titul Ekoškola mají kromě evropských zemí např. školy v Jihoafrické republice, Maroku, Portoriku, Chile, Kazachstánu, Velké Británii, Rusku a v dalších zemích.

Leave a Reply